Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1140 Wątki)

Karmię piersia i tyję czy to normalne?

Data utworzenia : 2018-09-07 10:35 | Ostatni komentarz 2024-05-07 11:55

Konto usunięte

3850 Odsłony
28 Komentarze

Witam serdecznie. Proszę o informację, czy normalne jest, że w trakcie karmienia piersią przytyłam? Fakt, jem częściej niż przed porodem ale nie więcej niż zalecane 500 kcal więcej. Karmiąc powinnam chudnąć, pomijając już, że jestem 18 h na nogach... Dodatkowo mam wrażenie, że bardzo gromadzę wodę. Rano po śnie jestem szczuplejsza. Wieczorem jestem napompowana. Czy to kwestia hormonów? Kiedy sytuacja powinna się unormować?

2018-09-07 14:19

Spokojnie ile maluch ma ? Może po prostu trzeba czasu A organizm tak reaguje na nieregularne posiłki. Z kolei niekiedy tak się dzieje że przy kp się tyje zamiast chudnac zdarza się i tak.

2018-09-07 13:33

JZ23 a ile jesteś po porodzie?

2018-09-07 13:01

Przed ciążą wagę miałam prawidłową. Byłam wysportowana, szczupła r. 36-38. Rozszerzenie diety o te 500 kcal było konieczne inaczej nie wykarmiłabym Małej.

2018-09-07 12:25

Możliwe i może być normalne to ,że się karmi piersią to nie jest od razu pewne że będzie się chudnac dzięki temu. Jeśli jesteś kobietą o większej wadze niż prawidłowa to nie trzeba więcej kalorii dostarczać o te 500. Zresztą może być tak że przez to że mniej śpisz po prostu tyjesz bo sen jest bardzo ważny też aby chudnac niestety przy dziecku nie można sobie spać tyle ile się chce. Hormony też mogą mieć znaczenie na początku jest burza hormonów uspokaja się około 2 miesiąca po porodzie ale niekiedy są jakieś zmiany. I jeśli ma się tendencje do tycia to niestety ale karmienie piersią to nie będzie lek na chudniecie. Może być też tak że nieregularne jedzenie powoduje tycie.